Новини ХБСК

Бадмінтон у цифрах

 

Digital

Бадмінтон – це класна гра! Вона динамічна, швидка, захоплююча та видовищна! Погляньмо на неї в цифрах. Зараз, перед вами відкриються цікаві та дивовижні факти, про які ви ще не знаєте.



Отже, почнемо з початку...

shuttle Бадмінтон зародився понад 3 тисячі років тому! Як свідчать малюнки на стародавніх амфорах, «у волан» грали руками і навіть... ногами. Звичайно, вид волана з того часу дуже змінився))

Пір'яний волан виготовляється з 16 гусячих пір'їв: по 8 з правого та лівого гусячого крила. Коркова голівка обтягнута тонкою лайковою шкірою. Пір'я вклеюються в отвори по колу голівки, обв'язуються нитками. Вага волану складає близько 5 грамів!

speed player Бадмінтон – найшвидший ракетний вид спорту. Волан здатен розвивати швидкість до суперкарів, а гравці протягом одного матчу втрачають навіть кілька кілограмів. Адже бадмінтон - це безперервна гра, де за правилами суворо карають за затримку часу.

За гру бадмінтоніст може пробігти близько 10 км і виконати безліч стрибків. Пульс спортсмена підіймається до 220 уд/хв.



racquet Сучасні ракетки для бадмінтону виготовляються з вуглепластику, за "космічними" технологіями! Довжина ракетки не повинна перевищувати 68 см, ширина – 28 см. Бадмінтонна струна сплетена у вигляді косички з кількох тисяч! мікроволокон.

Матч у бадмінтоні грається до двох виграних геймів. Якщо рахунок по геймах 1:1, то грається третій вирішальний. Гейм грається до 21 очка. При рахунку 20:20 гра триває до переваги однієї зі сторін в 2 очки або до 30 (сторона, яка першою набрала 30 очок, виграє).

Історія знає чимало ігор, які закінчувалися з рахунком 30:29 у третій партії. Згадаємо хоча б усіма знамениту гру китайських спортсменок Ning Zhang та Xingfang Xie у фіналі світової Супер Серії в Японії.

BWF 2 Міжнародна федерація бадмінтону (IBF) була створена у 1934 році. На той момент до неї входили лише 9 країн. У 2006 році змінила назву на відому вам Badminton World Federation (BWF). Сьогодні у ній налічується вже близько 138 країн.

Бадмінтон вперше з'явився у програмі літніх Олімпійських ігор із 1992 року в Барселоні. Спочатку проводилися змагання серед чоловіків та жінок у одиночному та парному розрядах. На літніх Олімпійських іграх 1996 року в Атланті вперше було проведено змагання у змішаному розряді. У бадмінтоні розігруються 5 комплектів нагород.

Щодо змагань рівня Кубку Європи та Світу, то переважно, в основній сітці турнірів беруть участь по 32 спортсмени. Винятки становлять Чемпіонат Світу та турніри серії Super 100, де у чоловічій одиночній категорії можуть приймати участь 64 гравці.


cups З найвідоміших і найпрестижніших турнірів у бадмінтоні є — це Thomas Cup, Uber Cup та Sudirman Cup.

Чоловічий командний чемпіонат світу (Thomas Cup) стабільно вигравався лише трьома країнами – Малайзією, Індонезією та Китаєм, але у 2016 році у лідери турніру вибилася європейська команда з Данії.

Безперечним лідером за кількістю перемог у найзначніших світових змаганнях є Китай. З 1984 року Китай був у фіналі кожного з турнірів жіночих команд Uber Cup, програвши його лише тричі (двічі Індонезії та один раз Південній Кореї). У 2018 році золото Uber Cup розіграли команди Японії та Таїланду, залишивши Китай на третьому місці. Золото, зрештою, дісталося японцям. У 2021 рокі збірна Китаю повернула свій титул переможця. У 2022 у фіналі поступилась команді Кореї.

13 із 18 турнірів змішаних команд Sudirman Cup були виграні китайськими спортсменами, причому 6 з них поспіль! І 10 разів з 11 до перемоги команду привів той самий тренер — Li Yongbo (з 1995 по 2015 роки). Лише у 2017 році Південна Корея змогла потіснити Китай з першого місця, але вже у 2019 році команда Китаю відновила свою позицію.

• Нарахування очок на змаганнях різного рівня також відрізняються.

Нижче наведено таблицю, в якій відображено, скільки рейтингових очок можна заробити на тому чи іншому турнірі в бадмінтоні. За цим принципом обчислюється світовий рейтинг.

raiting
Тепер перейдемо до фінансової сторони питання. Бадмінтон хоч і не теніс у цьому плані, але призовий фонд на кожному турнірі також є. USD 1,500,000 – такий найбільший призовий фонд на турнірі BWF WORLD TOUR FINALS у 2022 році. При цьому Світова Федерація бадмінтону безперервно працює над популяризацією виду спорту та підвищенням фінансових виграшів. З кожним роком призові фонди турнірів зростають.

Найбільший призовий фонд серед європейських турнірів на YONEX ALL ENGLAND OPEN ($1 100 000) - один із найстаріших та найпрестижніших бадмінтонних турнірів. Так що бадмінтоністи високого рівня - багаті люди!=)))

priz

lin dankento momota Найбільш титулований бадмінтоніст сучасності - Лін Дан, на рахунку якого неймовірна кількість титулів різного рівня. Докладніше про цього легендарного спортсмена можна почитати в окремій статті на нашому сайті тут.

Найбільше титулів в одному сезоні зібрав Кенто Момота. За період з 3 березня по 15 грудня 2019 року він завоював 11 титулів у чоловічому одиночному розряді, потіснивши з цього місця Лі Чонг Вея з його 10 титулами.

record Швидкісні удари завжди викликають захоплення у глядачів. Світовий рекорд швидкості найсильнішого удару в бадмінтоні встановлено малазійцем Tan Boon Hyeon. У 2013 році під час експерименту він зміг запустити волан зі швидкістю 493 км/год. Ці дані вважаються світовим рекордом досі.

У реальній грі найсильніший удар 426 км/год був зафіксований у 2017 році у датчанина Mads Pieler Kolding під час матчу Прем'єр-ліги. До цього лідируючу позицію займав Lee Chong Wei з його ударом 408 км/год. Також, зареєстровані удари, швидкість яких перевищує 400 км/год у датчана Viktor Axelsen, Jan O Jorgensen, індійського бадмінтоніста Parupalli Kashyap та китайця Lin Dan.

У жінок швидкість змєшу трохи нижча. Найсильніший удар зафіксовано у тайської бадмінтоністки Ratchanok Intanon на чемпіонаті Celcom Axiata Malaysia Open 2016 - 372 км/год.

longest matchНайтриваліший матч у бадмінтоні – 2 години 41 хвилини. Цей рекорд було встановлено на Badminton Asia Championships 2016 у півфіналі жіночого парного розряду. Зустрічалися японки Naoko Fukuman/Kurumi Yonao проти представників Індонезії Nitya Krishinda Maheswari/Greysia Polii. Японський дует переміг у цьому видовищному матчі, де майже кожен розіграш був по 50 ударів і ніхто не хотів поступатися.


15000 чоловік – це стабільна кількість глядачів на головних змаганнях в Малайзії, Індонезії, Китаї, Таїланді, Данії та багатьох інших країн. У Малайзії займаються бадмінтоном близько 2,5 мільйони гравців, в Англії налічується близько 3200 клубів. У Данії бадмінтон поступається за популярністю лише футболу.

biggest shuttleЗа даними світової статистики, бадмінтоном захоплюється кожна 50 людина у світі.

Найбільший волан можна побачити у міському музеї Канзас Cіті (штат Міссурі, США) – він понад 5 метрів у висоту та понад 2 тонни вагою.

Як ви бачите, популярність бадмінтону з кожним роком зростає, і нам хочеться вірити, що більшість людей знатимуть і поважатимуть наш вид спорту як найцікавішу та захоплюючу спортивну гру, а не як звичайну розвагу на галявині. А ми зі свого боку намагатимемося зробити все, щоб і в нашій країні про нас і про бадмінтон говорили набагато більше.

Автор: Яна Собко, Михайло Сергій

Редактор: Вікторія Алимова, Єлизавета Жарка

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить